Учасники читань: Ірина Цілик, Катерина Калитко, Марк Бєлорусець, Сергій Жадан, Павло Матюша, Дмитро Лазуткін, Антон Полунін, Михайло Жаржайло, Ія Ківа та Артем Чех.
Творчість Олександра Дубовика — це його духовний простір, космос, в якому переплітаються воєдино філософія, світова історія, історія мистецтва, література і поезія.
У аксіологічній системі письменника найважливішим стане саме київський всесвіт, його альма- матір, спираючись на який він будуватиме свої головні міфи про Вічне Місто.
Життя триває! Третьому фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage 2020 бути!
Дати проведення вже відомі: 20—25 серпня. Місце проведення традиційно - Софія Київська. Bouquet Kyiv Stage 2020 - шість насичених днів фестивалю, близько десяти подій щодня.
Так, «Життя триває»! Це лейтмотив цьогорічного фестивалю, що транслює наш оптимізм і надію, віру в себе й один одного; стримане спостереження за плином часу, осмислення круговерті й колізії життя; готовність та гідність прийняти нові виклики.
Якими словами, якими музичними чи книжковими історіями можна якнайкраще передати драматичні реалії сьогодення? Які думки й емоції вони викликають у нас? Незважаючи на те, що все завмерло на карантині - життя дійсно триває!
З 20 до 25 серпня, з ранку й до пізнього вечора в Софії Київській звучатиме музика й слово. У древнє місто стікатимуться слухачі і виконавці. Тут зустрінуться майстри та учні, генії міста і його мешканці, сакральний простір наповниться щасливими розмовами, дитячим сміхом та вдячними оплесками. Життям. Тут звучатиме місто майстрів.
Тетяна Журавель
Випускниця Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (клас Колесник Є. В.). Лауреат численних конкурсів, серед яких 1-й Міжнародний конкурс вокалістів Єви Мартон (Будапешт, 2014), 6-й Міжнародний конкурс молодих оперних співаків ім. А. Солов'яненка (Донецьк, 2013), 1-й Міжнародний конкурс вокалістів В. Норейки (Вільнюс, 2017), 9 конкурс оперних співаків «Grandi Voci» (Зальцбург, 2018).
2018 виконала партію Цариці ночі в постановці відомого режисера Грема Віка в Палаці мистецтв королеви Софії в Валенсії (Іспанія) та Арені Сферістеріо в Мачераті (Італія).
2017 з великим успіхом виконала соло сопрано в «Реквіемі» Лігеті разом з Національним оркестром Бельгії та Національним хором Угорщини в Брюсселі.
З 2016 року співпрацює з Угорською національною оперою (партії Цариці ночі («Чарівна флейта» Моцарта), Марії Сієрви («Любов та інші демони» П. Етвьоша), Віолетти Валері («Травіата» Верді), Львівською національною оперою, Open Opera Ukraine та ін.
Учасниця численних музичних фестивалів, серед яких LvivMozArt, Оперний фестиваль Мачерати (Італія), Пажайсліський музичний фестиваль (Литва), Угорський фестиваль в Будапешті, Oper im Berg Festival в Зальцбурзі (Австрія), Оперний фестиваль в Тульчині та ін.
Тетяна Гомон
Народилася 1978 року в м. Біла Церква. 2003 року закінчила фортепіанний факультет НМАУ ім. П. І. Чайковського, у 2008 — асистентуру-стажування кафедри камерного ансамблю НМАУ ім. П. І. Чайковського під керівництвом професорки піаністки І. С. Царевич (племінниці та першої берегині архіву композитора Б. М. Лятошинського).
Займається дослідженням життя та творчості Бориса Лятошинського. Виступає в складі камерно-інструментальних ансамблів, виконуючи, зокрема, камерний доробок Бориса Лятошинського.
2017 року захистила дисертацію на тему "Ранній період творчості Бориса Лятошинського: наукова реконструкція за матеріалами невідомих і маловідомих джерел 1910-х років".
Кандидат мистецтвознавства, доцент КМАМ ім. Р. Ґлієра, хранителька Кабінету-музею Б. Лятошинського.
Сусанна Чахоян
Народилася в сім'ї музикантів в місті Біла Церква.
Творчий шлях розпочала в Одесі у славетній школі – десятирічці імені П.С.Столярського, згодом вступила до Одеської державної консерваторії імені А.В.Нєжданової на фортепіанний факультет. Завдяки таким видатним педагогам, як Людмила Гінзбург, Раїса Ойгензіхт, Галина Поліванова, Людмила Іванова, вона отримала блискучу професійну освіту.
По закінченні консерваторії молоду піаністку неодноразово запрошували продовжити навчання за кордоном. Проте, вона приїздить до Києва, де знайомиться із неперевершеним майстром вокального мистецтва, професором Євгенією Семенівною Мірошниченко, завдяки якій опановує секрети вокальної техніки і акторської майстерності. Сусанна Чахоян двічі стажувалася за кордоном: як піаністка – у Франції і як співачка - у Німеччині, де стала призером у номінації «Оперний спів».
У 1999 році молоду співачку було запрошено на роль Джульєтти у новій постановці Національної опери («Ромео та Джульєтта» Ш. Гуно). Протягом наступних років створила на оперній сцені цілу низку яскравих образів, серед яких Лючія(«Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті), Джільда(«Ріголетто» Дж. Верді), Розіна(«Севільський цирульник» Дж.Россіні), Оскар(«Бал-маскарад» Дж.Верді), Мюзетта («Богема» Дж.Пуччіні), Паміна («Чарівна флейта» В.А.Моцарта), Лейла («Шукачі перлів» Ж.Бізе) та Серпіна («Служниця-Пані» Дж. Б. Перголезі).
Співачка постійно гастролює в Україні та багатьох європейських країнах, беручи участь в міжнародних проектах та оперних фестивалях, а також приділяє значну увагу створенню сольних та камерних програм. Співачка плідно співпрацює з Національною Капелою Бандуристів України, виступаючи в жанрі української народної пісні.
У 2008 році Сусанна Чахоян ініціювала ідею створення «Віденських вечорів» – програми міжнародної культурної співпраці Австрії та України, розробивши арт-концепцію проекту. Ініціатива продовжується і досі, у вигляді камерних концертів у Відні, де партнерами української співачки виступають зірки австрійської оперної сцени, такі як Клеменс Унтеррайнер, Мерзад Монтазеррі, Себастіан Райнталлер.
Сусанна Чахоян є лауреатом міжнародних вокальних конкурсів у Будапешті (2000, 2 Премія), у Відні (2004, Премія Публіки), в Алькамо, Сицилія (2008, 2 Премія та Приз за краще виконання Верді).
Брала участь у музичних фестивалях : «Прем'єри сезону», «Зірки планети», «Золота корона», Гоголь-фест, Фестиваль ім.Ф.Шаляпина, « Київська весна», «LvivMozArt» та ін.
З 2013 року багато часу приділяє викладацькій діяльності на кафедрі академічного співу Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра.
Заслужена артистка України (2009). Нагороджена Орденом Святої Варвари, Золотою медаллю Міністерства культури Вірменії.
Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
Національний ансамбль солістів "Київська камерата" в контексті музичної культури України є провідним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямків. Творчий репертуар колективу надзвичайно різноманітний - від музики раннього бароко до останніх творів композиторів XXI століття. Однак головною сферою творчої діяльності ансамблю з моменту його появи по сьогодення є виконання та пропаганда музики українських композиторів а також репрезентація їх творчості за кордоном.
"Київська камерата" починала свою діяльність на умовах антрепризи у 1977 році її засновником став відомий піаніст соліст Київської філармонії Валерій Олександрович Матюхін. Ансамбль одразу ж зарекомендував себе як виконавець серйозного українського сучасного репертуару, оскільки основна ціль створення "Камерати" полягала в прагненні активно включитися у процес вітчизняної музичної творчості, надати можливість сучасним українським композиторам почути в живому виконанні власні твори та опуси колег.
Тривалий час ансамбль був своєрідною творчою лабораторією Союзу композиторів України, завдяки чому було виконано велику кількість камерних творів українських авторів - Євгена Станковича. Валентина Сильвестрова. Івана Карабиця, Олега Ківи, Юрія Іщенка, Ярослава Верещагіна, Володимира Зубицького, Ігоря Щербакова, Ірини Кириліної, Володимира Загорцева та багатьох інших. За роки свого існування колектив пройшов важкий шлях творчого розвитку. Формування його творчої долі відбувалося при постійній організаторській підтримці його незмінного директора, головного диригента, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка - Валерія Матюхіна, а також за участю відомих українських композиторів, народних артистів України - Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Івана Карабиця. - які в різні періоди очолювали керівництво колективом.
"Київська камерата" - це союз високопрофесійних музикантів. Кожен з них - яскрава творча індивідуальність та виконавець високого рівня. Професійний рівень артистів оркестру дозволяє кожному з них бути солістом, у зв'язку з чим "Камерату" справедливо вважають "ансамблем солістів". Багато виконавців є лауреатами та дипломантами міжнародних та національних конкурсів, серед них: лауреати міжнародних конкурсів Богдана Стельмашенко (флейта), Віталій Альфавицький (кларнет), лауреати премії їм П. Ревуцького Богдан Галасюк (гобой), Золтан АлмашІ (віолончель), заслужений артист України Олесь Ясько (скрипка), Олег Серединський (скрипка), Лоліта Хомліченко (віолончель), Любов Мосійчук (віолончель), Дмитро Таванець (фортепіано).
Характерна особливість ансамблю - його виключна виконавська мобільність. Учасники колективу виступають у різноманітних музичних складах - від дуету солістів до малого симфонічного оркестру. Саме цим в значній мірі зумовлений великий і різноманітний репертуар "Київської камерати", в якому поряд з творами А.Вівальді, Й.С.Баха, В.А.Моцарта..., композиторів XIX століття - Л.Шпора, Ф.Шуберта, Р.Вагнера, Е.Гріга, М.Глінки, П.Чайковського... звучить музика - М.Равеля, А.Шенберга, І.Стравинського, Є.Прокоф'єва, А.Онеггера, Дж.Крама, Р.Щедріна, Е.Денісова...
Завдяки своєму високому виконавському рівню ансамбль завоював авторитет в професійних музичних колах не тільки в Україні, але й далеко за її межами - в Німеччині, Австрії, Франції, США, КНР, Польщі, Греції, Росії, Прибалтиці, Вірменії, Грузії. Активна концертна діяльність колективу, постійна участь НАС "Київської камерати" в міжнародних і національних конкурсах-фестивалях підтверджують високий рейтинг ансамблю, його імідж тонкого інтерпретатора та неперевершеного виконавця камерної музики різних стилів та напрямків.
Мирослава Которович
Народилася в Києві в родині видатного скрипаля Богодара Которовича і арфістки Наталії Кметь. Закінчила КССМШ ім. М. В. Лисенка (класи Петра Бондаса, Ярослави Рівняк), Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського (магістратура і асистентура-стажування в класі професора Богодара Которовича).Мирослава Которович багато років співпрацює з колективом Гідона Кремера "Kremerata Baltica" Chamber Orchestra.
Виступає з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Національним заслуженим симфонічним оркестром телерадіокомпанії України та іншими провідними колективами.Спільно з компанією CFC Consulting ініціювала перші в історії України «Дні української культури в Сінгапурі» (2006), в рамках якого відбувся сольний виступ з Національним ансамблем «Київські солісти» в одному з кращих концертних залів світу Singapore Esplanade Concert Hall.Заступник керівника з творчих питань (2004-2011) і солістка (2001-2016) Національного камерного ансамблю «Київські солісти», керівник камерного оркестру Kyiv Fantastic Chamber Orchestra (2017-2018).
Лауреат мистецької премії «Глодоський скарб» (2011).Мирослава Которович – Заслужена артистка України, доцент кафедри скрипки Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, голова журі Всеукраїнського конкурсу молодих скрипалів ім. Б. А. Которовича (м. Луганськ, 2010, 2012), член журі міжнародних конкурсів, зокрема:Інструментальний конкурс Євгена Станковича (м. Київ);Tibor Varga Junior Competition (м. Сьон, Швейцарія).Організатор і член журі І Всеукраїнського конкурсу скрипалів ім. Б. А. Которовича (м. Київ).У 2013 році, прагнучи поділитися власним виконавським досвідом, Мирослава об'єднала молодих талановитих музикантів у Творчу майстерню – камерний ансамбль АРТЕХАТТА.Солістка і продюсер аудіопроектів: «Сотворіння» (2006), «Київські солісти грають: з романтичних часів» (2008), аудіо-диск класичної музики для дітей «Фердинанд. Із родинної скарбнички Которовичів» (2011), «Tango Story» (2015), «Петро Чайковський. Пори року» (2016).Мирослава Которович є учасницею і куратором паралельної програми Міжнародного фестивалю класичної музики «ODESSA CLASSICS». В дуеті з Олексієм Ботвіновим виступала на сценах Одеської і Берлінської філармоній, Національної опери України, Yehudi Menuhin Forum (м. Берн, Швейцарія).
Постійна і плідна співпраця Мирослави Которович із Домом «Майстер-клас» подарувала слухачам столиці унікальні, вишукані камерні проекти, такі як «Татова лаванда», «Волна во след волне», «Несвідомий мінімалізм».
Камерний хор «Київ»
Заснований у 1990 році. Артисти хору – професійні співаки, випускники музичних академій та університетів України. Керівник хору – Микола Гобдич, здобув освіту в Київській консерваторії. У програмах хору – національна та зарубіжна музика середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму та сучасності.
Камерний хор "Київ" провів понад півтори тисячі концертних виступів на сценах 21-ї країни світу:
США, Канади, Ірландії, Шотландії, Валії, Англії, Франції, Голландії, Бельгії, Німеччини, Австрії, Італії, Данії, Швеції, Норвегії, Швейцарії, Польщі, Угорщини, Білорусі, Росії, України.
Співав у Карнегі Холі (Нью-Йорк), Вашингтонському Національному соборі, Концертному залі Університету Дж.Мейсона (Вашингтон); Рой Томпсон Холі, Вестон Речитал Холі та Корні Холі (Торонто); Концертному залі ВВС (Лондон); Нотр-Дам'ах та Катедральних соборах у містах Франції (Париж, Руан, Реймс, Амьєн, Стразбург, Шартр, Нансі, Гавр, Ліль, Дієп, Метц); Костелі св. Христа (Варшава); у філармоніях Утрехта, Роттердама, Амстердама (Сoncertgebouw), Берліна, Мінська, Москви (ім. П.Чайковського), Києва; Berliner Dom; концертному залі Tivoli, Marmorkirke та Domkirke (Копенгаген); Oscars Church (Стокгольм); оперних театрах Мінська, Києва.
Рецензії на виступи Камерного хору "Київ" опублікували "The New York Times", "The Washington Post", "The Glasgow News", "Normandie", "Der Tages Spiegel Berlin", "Műnchener Merkur", "Copenhagen Post" (Данія), "Голос України" та ін.
Було випущено 50 компакт-дисків із записами національної та зарубіжної музики, більшість з яких записано вперше.
На базі колективу створена "Бібліотека хору "Київ" – серія нотних видань національних хорових партитур від середньовіччя до сучасності. Каталог "Бібліотеки" налічує понад двісті найменувань, серед яких дванадцять нотних збірок повних зібрань творів українських композиторів, виданих вперше.
Камерний хор "AVE"
Універсальна вокально-хоровая сфера, здатна вмістити всі можливі форми хорового співу: жіночий, чоловічий, мішаний вокальні ансамблі, хори.Оксана Нікітюк – творчий і ідейний керівник, диригентка, солістка, ансамблева виконавиця.
"AVE" - альтернативна ідея класичному хору. В ньому кожен співак – індивідуальний, відкритий до пошуків нових вокальних технік и методів звукоутворення виконавець.Творчий склад – професійні диригенти-хормейстери і вокалісти, випускники НМАУ ім. П. И. Чайковського, Лауреати Міжнародних конкурсів.Диригент хору "AVE" - альтернативна ідея універсального диригента, виконавство якого виходить за межі академічних форм хорового диригування.Мета камерного хору "AVE" - виконання творів українських і європейських композиторів ХХ – ХХІ ст.
Оксана Нікітюк:"Творча ідея колективу – знаходити і чути у сучасній хоровій музиці не тольки складні композиційні структури, але Серце композитора."
Камерний ансамбль «АРТЕХАТТА»
У 2013 році Мирослава Которович здійснила свою давню мрію - об'єднати молодих талановитих виконавців у сучасний музичний колектив.Досвід професійного спілкування зі своїм татом, знаменитим українським скрипалем Богодаром Которовичем, спільна багаторічна робота з одним із найкращих скрипалів світу Гідоном Кремером і його Камерним оркестром «Кремерата Балтика», власні педагогічні ідеї та принципи - реалізувалися у Мирослави Которович в незвичний для України проект – Творчу майстерню «АРТЕХАТТА».Камерний ансамбль «АРТЕХАТТА» став яскравою, згуртованою спільнотою молодих виконавців, у якій втілилися в життя кращі зразки і традиції європейського камерного музикування.
Проекти, над якими працює Творча майстерня, дарують слухачам можливість зануритися у світ музики - добре відомої, або менш знайомої, класики або авангарду. Однак характерні риси ансамблю завжди залишаються незмінними - це оригінальне художнє бачення та унікально скомпоновані музичні програми.Дебют ансамблю відбувся на культовому фестивалі сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST».
З цього часу колектив веде активну концертну діяльність. На сценах багатьох міст України та за кордоном, під час концертних турне по Італії, Чехії, Литві та Естонії музиканти презентували вже більше 30 авторських сценічних проектів.У 2015 році ансамбль видав аудіо-диск «TANGO STORY» із записами творів А. П'яцолли, С. Барбера і Р. Гальяно (соліст - Ігор Саєнко); здійснив студійний запис циклу «Пори року» П. Чайковського, Сюїти «Пер Гюнт» Е. Гріга для Українського Радіо; створено телеверсію концертної програми «Cinema: Звукові картини» для телеканалу «Культура». Прем'єра програми «Вокаліз в інструментальному мереживі» (у колаборації із Заслуженою артисткою України Сусанною Чахоян) відбулась у 2015 році в Київській і Львівській філрмоніях.
Іван Тараненко
Композитор, піаніст, педагог, громадський діяч. Член Національної спілки композиторів України (з 1994). Секретар правління Національної Спілки композиторів України (з 2005).
Лауреат Премії ім. Л.М.Ревуцького (1999), Лауреат Премії ім. М.В.Лисенка (2011), Лауреат Всеукраїнського конкурсу імені С.С.Прокоф'єва (Донецьк, 1991); володар Гран-Прі V Благодійного фестивалю "Regina-Vladimir Horowitz in Memoriam" (фортепіано та камерна музика, Київ, 1998). Нагороджений "Почесною відзнакою" Київського міського голови "За вагомий особистий внесок у розвитку культури і мистецтва" (травень, 2002). Архієрейською грамотою "В благословіння за труди во славу Святої Православної Церкви" архієпіскопа Артемія, Гродненського і Волковиського (Гродненська єпархія Білоруського екзархату – лютий, 2014).
З 2000 року декан факультету музичного мистецтва, а з 2003 – директор Центру фестивалів та конкурсів Київської дитячої Академії мистецтв, з 2005 викладач-методист з основ композиції та імпровізації. З 1999 – викладач кафедри композиції Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Учасник фестивалів "Київ Музик Фест", "Музичні прем`єри сезону", "Осінній джазовий марафон", „Київ-Травень-Джаз", міжнародних форумів музики молодих (Київ), Міжнародного Раба-фестивалю (м. Сонь, Угорщина), ХХІ Міжнародного фестивалю у м. Анкара (Туреччина), 2004 р., Міжнародного фестивалю електроакустичної музики "Musica Electronica Nova" (м. Вроцлав, Польща).
Твори композитора звучали в концертних залах Польщі, Росії, Туреччини, Угорщини, Німеччини, Франції, Ізраїлю, США, Канади та постійно виконуються в Україні. Як виконавець виступає з сольною програмою власних творів та імпровізацій в Україні і за кордоном.
У 1996 році створив джазовий колектив "МузКлуб І.Тараненка", з яким концертує як композитор і піаніст. Виступав з відомими виконавцями (Н.Матвієнко, Р.Гриньків, Е.Ізмайлов (та його тріо), С.Хмєльов, К.Шифрін (США), М.Кочетов, С.Охрімчук, В.Копоть, О.Герман, Ю.Василевич, Назар Вачевський та з оркестрами: Національний камерний ансамбль "Київські солісти", Національний ансамбль солістів "Київська камерата", Національного академічного оркестру народних інструментів, Академічного оркестру народної та популярної музики НРКУ.
Є засновником щорічного Міжнародного фестивалю академічної та сучасної музики "Фарботони" у м. Каневі (від 1998 р.). З квітня 1999 року – музичний директор Міжнародного фестивалю академічної та сучасної музики "Фарботони", президент Фонду МФАСМ "Фарботони", з червня 2003 р. – генеральний директор Міжнародного фестивалю-конкурсу академічної та сучасної музики "Фарботони". Також є співзасновником, художнім керівником та головним режисером щорічного Шевченківського мистецького фестивалю хорового співу "Чернеча гора" у м. Каневі (від 2012 р.).
Віктор Рекало
Випускник Харківської спеціалізованої музичної школи (клас Л. Нікуліної) та ХНУМ ім. І. П. Котляревського (клас проф. О. Щелкановцевої).
Лауреат та дипломант міжнародних конкурсів ім. Ф. Дотцауера (Дрезден, Німеччина), ім. Д. Поппера (Варпалота, Угорщина), ім. Й. Дрогомірецького (Катовіце, Польща), півфіналіст Другого та Третього міжнародних конкурсів ім. М. Лисенка (Київ), учасник 24-го Міжнародного конкурсу ім. Л. Яначека (Брно, Чехія). Стипендіат Міжнародної спільноти Асоціації Вагнерівських товариств (2010). Стипендіат Міністерства культури Польщі у рамках програми Gaude Polonia (2015).
Віктор концертує як соліст та камерний музикант в Україні та за кордоном, співпрацює з ансамблями сучасної музики Sed Contra Ensemble (Київ), Nostri temporis (Львів) та «Ухо-ансамбль» (Київ), є віолончелістом «New Era Orchestra» (Київ) та учасником проекту барокової музики «Open Opera Ukraine» (Київ), а також віолончелістом Danapris string quartet. З 2017 є артистом НКА «Київські солісти». Брав участь у багатьох престижних фестивалях та музичних проектах на теренах України і за кордоном, серед яких Фестиваль сучасної музики «Контрасти» (Львів), Alfa Jazz Fest (Львів), Kyiv Music Fest (Київ), Форум сучасного мистецтва ім. Лютославського (Люблін, Польща), Poznańska Wiosna Muzyczna (Познань, Польща), New music: touchpoints (Лісабон, Португалія), MCMD (Мішіма, Японія), Musikprotokoll (Грац, Австрія) та інші.
Є музичним директором Галереї сучасного мистецтва «COME IN» (Харків) та «Камерної Сцени CXID OPERA» Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету ім. М. В. Лисенка.
У 2007-2012 рр. успішно вів клас віолончелі Харківської спеціалізованої музичної школи. З 2018 р. — запрошений професор Молодіжного симфонічного оркестру України (YSOU).
Штефан Фраунбергер
Австрійський композитор і митець, який досліджує теми трансформації звуків та їхньої граничності й зосереджується на внутрішньому поєднанні та взаємодії звуків у контексті особливостей їхнього сприйняття. Штефан веде електроакустичний діалог з різними інструментами, сутностями та силами по інший бік природи та культури. Він досліджує втілене у звуці розуміння надприродного й розповідає у своїх творах про час, матерію, пам'ять і перетворення.
Розуміння музики як звукової мови, що нею розмовляють речі, мови, яка пов'язує фізичну сутність і внутрішній план буття, покладено в основу його дослідження маргінального та уявного в пізнанні істот/неістот, матеріального/духовного.
Фраунбергер отримав ступінь у галузі електроакустичної музики й диплом з арабської мови, сходознавства та європейської філософії у Віденському університеті. Одним із основних робочих музичних інструментів для Штефана є цимбали, популярні у його рідних Альпах, а також у Східній Європі та Центральній Азії – і цей факт відображає варіювання сфери його інтересів між традиціями та сучасністю. Засобами музики він засвідчує реальність, яка нас оточує, і, ніби відсторонюється від неї в процесі такого пізнання.
Штефан постійно проживає у Відні, але він також жив і працював у Алеппо, Сані, Тегерані, Сібіу, Варанасі, Брюсселі та інших місцях, де займався соціальною роботою, музичними проєктами, проводив дослідження і навчався. Штефан вивчив декілька мов і діалектів. Починаючи з 2008 р., він здійснював акустичне дослідження у віддалених церквах-фортецях Центральної Трансильванії, реалізуючи довгостроковий проєкт "Quellgeister", присвячений впливу неантропогенних факторів на звучання наземних органів. Третя LP платівка з проєкту Quellgeister вийшла у 2019 р. на студії Morphine Records.
Фраунбергер часто грає на цимбалах наживо, створює інсталяції та композиційні концепції для різних матеріалів, інструментів і середовищ, пише музику для різних фільмів, радіоп'эс та вистав.
У 2017 р. він брав участь у платформі інноваційної музики та аудіовізуального мистецтва в Європі "SHAPE", його твори були представлені на таких фестивалях, як Donaufestival, Кремс / CTM Festival, Берлін / Musikprotokoll, Ґрац / Outernational Days, Бухарест / Irtijal Festival, Бейрут / UH-Fest, Будапешт / Radical Tehran, Тегеран / Les Brigittines, Брюссель / Imago Dei.
NOVA OPERA
Це формація молодих українських митців, мета якої - пошук нових шляхів розвитку музичного театру. Основною діяльністю колектива є створення нових синтетичних жанрів (опера-реквієм, опера-цирк, сонОпера, опера-балет) та експерименти з нетиповими музичними та сценічними рішеннями. Формація була заснована режисером Владом Троїцьким у 2014 році.
Музична мова вистав не має естетичних обмежень, вільно поєднуючи авангард та рок, григоріанський хорал та тріп-хоп, необарокко та фольклорні імпровізації. Вокально-існтрументальний ансамбль Нової Опери досліджує можливості людського голосу (від класичного та джазового вокалу до хрипу, крику та шепоту) та приміняє неакадемічні засоби гри на музичних і немузичних існтрументах, як наприклад препарований рояль, розлаштовано фортепіано, біт-бокс, боді-перкусія та ін.
Використання сучасних досягнень в області театрального мистецтва, статуарна драматургія, фізичний театр мікшуються із сучасними технологіями - віджеїнгом та live-електронікою. В репертуарі колективу трилогія за біблійними текстами (режисер: Влад Троїцький, музика: Роман Григорів, Ілля Разумейко): опера-реквієм "IYOV" за книгою Йова, опера-цирк "BABYLON" за участі акторів цирку та лялькарів, опера-балет "ARK", а також колабораційні проекти: сонОпера "непрОсті" за романом Тараса Прохаська, треп-опера "Wozzeck" за текстами Юрка Іздрика, жах-опера "Hamlet" (у перекладі Юрія Андруховича). 2018 року Nova Opera взяла участь у відкритті Французької весни спільно з Національним президентським оркестром, Dakh Daughters. Музику до шоу "AIR" написав французький композитор П'єр Тійуа. Оперою "AEROPHONIA" колектив відкрив фестиваль Porto Franko 2018.
Особливіcтю твору стало використання літака у якості музичного інструмента. Упродовж останніх сезонів перформанси формації неодноразово побачили в Австрії, Данії, Польщі, Македонії, Нідерландах, США і не лише. Першою виставою формації Nova Opera стала імпровізаційна опера "Коріолан" за Шекспіром, створена на фестивалі ГогольФест 2014 року.
New Era Orchestra
Оркестр "New Era Orchestra" був заснований у 2007 р. у м. Київ, Україна, Тетяною Калініченко, яка з того часу виконує обов'язки співзасновника, арт-директора і диригента оркестру.
Тетяна Калініченко зібрала в єдиному колективі талановитих українських музикантів Нової Генерації, справжніх зірок, здатних тонко відчути музику і донести до слухачів красу і майстерність свого унікального стилю та манери виконання.
New Era Orchestra працює із найславетнішими світовими сольними виконавцями, з-поміж яких Джошуа Белл (скрипка, США), Сара Чанг (скрипка, США), Кіт Армстронг (фортепіано, США), Аві Авіталь (мандоліна, Ізраїль-Німеччина), Крістоф Зітцен (перкусія, Австрія), Андрій Бєлов (скрипка, Україна-Німеччина), Діно Салуцці (бандонеон, Аргентина), Даньюло Ісідзака (віолончель, Німеччина) та ін.
Водночас New Era Orchestra активно підтримує обдарованих українських солістів Нової Генерації, таких, як Кирило Шарапов (скрипка), Андрій Павлов (скрипка), Артем Полуденний (віолончель), Сусанна Карпенко (виконавиця народних пісень).
New Era Orchestra відкриває для української публіки імена композиторів, що стали еталонами на світовій музичній сцені. New Era Orchestra вперше в Україні виконав музику таких композиторів, як Джон Адамс (США), Філіп Ґласс (США), Майкл Наймен, Джон Тавенер, Макс Ріхтер (Велика Британія), Авнер Дорман (Ізраїль), Яніс Ксенакіс (франція), Такасі Йосімацу (Японія), Артур Маскатс (Латвія) та ін.
Крім того, оркестр здійснив прем'єрне виконання творів Гії Канчелі (Грузія-Бельгія), Хоакіна Родріго (Іспанія), Ясусі Акутаґави (Японія), Джованні Солліми (Італія), Вітольда Лютославського та Кшиштофа Пендерецького (Польща), Добрінки Табакової (Болгарія), Пітера Брейнера (Словакія) та інших.
У 2018 році відбувся справжній прорив – New Era Orchestra стали першими українцями, що виступили на всесвітньо відомому швейцарському фестивалі "September Musical" за 73 роки його існування.
У 2019 році логічним продовженням міжнародної співпраці New Era Orchestra став проєкт "Musical Bridges" за підтримки Українського культурного фонду, Посольства Австрії в Україні, Австрійського культурного форуму в Києві та Благодійного фонду «Повір у себе». Проєкт "Musical Bridges" працює над формуванням успішних зв'язків між талановитими українськими та іноземними музикантами, щоб увести Україну до світового музичного простору.
У 2019 році на фестивалі Bouquet Kyiv Stage, що проводився на території стародавнього Софійського собору в Києві, було представлено унікальний зрілий проєкт "Ukrainian Seasons", створений Тетяною Калініченко на стику класичної та української народної музики.
Їхня музика надихає, руйнує бар'єри й стереотипи, розширює обрії і пробуджує нестримну життєву та творчу енергію.
Maurice Steger
He has been celebrated as the "the Paganini of the recorder" by music critics and been succinctly described as "the world's leading recorder virtuoso" (the Independent) – today Maurice Steger is one of the most fascinating recorder players, conductors and musical professors working in the sphere of Early music. In these different capacities, he thrills audiences around the world with a variety of concert formats.
Maurice Steger is an incredibly charismatic musician: spontaneous, captivating and full of energy. With his vibrant manner, intense and full instrumental sound and amazing technique, this "recorder wizard" has managed to bring to prominence the recorder as an instrument in all its fascinating forms. The 2015 ECHO Classic Award which he received as "Instrumentalist of the Year" is testimony to his success.
In his concerts, Maurice Steger takes listeners on a spellbinding musical journey, with every piece of music offering something to discover. As a soloist, conductor or both at once, he regularly performs with the top period instrument ensembles, such as the Akademie für Alte Musik Berlin, the Venice Baroque Orchestra, the English Concert, La Cetra, the Lautten Compagney and I Barocchisti. He also performs with leading modern orchestras such as the Zurich Chamber Orchestra, the hr-Sinfonieorchester Frankfurt, the Musikkollegium Winterthur, the Berlin Baroque Soloists (Berlin Philharmonic), the Canadian Violons du Roy, the Chamber Orchestra Basel or the NDR Radiophilharmonie.
Chamber music plays a notable role in the richly varied spectrum of Maurice Steger's artistic endeavours. With fellow musicians and friends such as Hille Perl, Marco Postinghel, Xenia Löffler, Daniele Caminiti, Naoki Kitaya, Mauro Valli, Sebastian Wienand and Fiorenza de Donatis, he dedicates himself to a continuously updated repertoire of Early music. He also performs with artist colleagues such as Cecilia Bartoli, Andreas Scholl, Pablo Heras-Casado, Laurence Cummings, Nuria Rial, Bernard Labadie, Sandrine Piau, Diego Fasolis and Sol Gabetta. Along with early music, Maurice Steger also engages with new concert formats and contemporary compositions.
Tours of Asia and Australia have led to performances with the Australian Brandenburg Orchestra, the Malaysia Philharmonic Orchestra, the Taipei Symphony among others. He was the first recorder player from the West to perform with the Traditional Taipei Chinese Orchestra. He also regularly performs in North and South America.
His commitment to musical education is also extremely important to him: in order to encourage young children to playfully engage with classical music, he invented the character of "Tino Flautino", and has performed hundreds of children's concerts in this role. For his latest musical fairytale, he invented "Pinocchio and the recorder player". Maurice Steger also gives various master classes each year, and in 2013 took over the directorship of the Gstaad Baroque Academy at the Menuhin Festival Gstaad.
'Mr. Corelli in London', 'Una Follia di Napoli', 'Vivaldi: Concerti per flauto' and 'Telemann: Recorder Works' with The English Concert, I Barocchisti and the Akademie für Alte Musik Berlin: numerous award-winning CD recordings published by harmonia mundi, most of them with highly imaginative thematic concepts, are a long-standing testament to the unique prominence achieved by this artist.
The current music project "Souvenirs d'Italie" with exciting new discoveries from the Naples of the early 18th century has already won many of the most important international record awards.
KMQuartet
KMQuartet був створений музикантами-однодумцями, об'єднаними любов'ю до камерної музики - Ольгою Шелешковою (скрипка), Павлом Хмарою (скрипка), Андрієм Макієм (альт) і Сергієм Козаковим (віолончель). Кожен з них має великий досвід камерного музикування в тому числі з такими видатними музикантами, як Gérard Caussé, Мarcin Sieniawski, Валерій Соколов. У березні 2019 року вони вирішили створити власний струнний квартет. Тоді ж навесні квартет дав серію перших концертів в Києві (Atrium Hall, Будинок Актора), Дніпрі (Будинок органної та камерної музики), Маріуполі (Камерна Філармонія). У цих концертах були представлені твори не тільки для струнного квартету, а й ансамблі з участю кларнета і фортепіано (Олег Мороз - кларнет, Катерина Шаманаурі - фортепіано). Також для участі в Київському концерті був запрошений відомий скрипаль Валерій Соколов, який в складі ансамблю зіграв 8й квартет Шостаковича і 2й Секстет Брамса.
Влітку квартет отримав серію майстер-класів від скрипаля легендарного Jerusalem Quartet Сергія Бреслера.
З вересня 2019 року KMQuartet активно співпрацює з одним з кращих піаністів України - Антоній Баришевський. У спільних з ним концертах з вересня по лютий 2020р. в Києві та на фестивалі Mariupol Classic в Маріуполі прозвучали твори Моцарта, Шуберта, Брамса, Лятошинського.
За неповний рік існування квартет представив публіці кілька концертних програм з квартетів Моцарта, Бетховена, Шуберта, Брамса, Равеля, Шостаковича.
МузКлуб І.Тараненка
Створений у грудні 1996 року у Каневі відомим композитором і виконавцем Іваном Тараненком. Склад сесійних музикантів змінюється в залежності від створення різних музичних проектів. Колектив виступав в престижних концертних залах Києва – Колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України, Українському Домі, Великому залі Національної музичної академії ім..П.Чайковського, МЦКМ "Жовтневий палац", Велика концертна студія Будинку звукозапису, Концертна зала будинку архітектора, Київській дитячій Академії мистецтв, Університету технології та дизайну та брав участь у ряді відомих фестивалів – "Осінній джазовий марафон", "Київ.Травень.Джаз", "Фарботони", "Київ Музик Фест", Київ етно мюзік фест "Віртуози фолку" .
Синтез фольклору, різних стильових зрізів джазової та рок музики, класики та пост авангарду є характерною ознакою усіх авторськіх проектів І. Тараненка з його "МузКлубом". Серед них: "Музика Української Землі" (2000, 2002); "Музика Української Землі…Симфонія відлуння" (2005, 2008). "Музика Української Землі…Пори року – пори життя…" – 2016 рік. Тут, крім втілених елементів вищезазначених напрямків і течій, ще й відбувається поєднання різних по тембровій, а також стилістичній ознаці колективів та виконавців.
У проекті "МузКлубу" – ф'южн-феєрії "Майстер снів" на вірші Валентини Давиденко, роботу над яким було розпочато у 2004 і завершено випуском CD у 2012 році, лідер гурту Іван Тараненко, крім традиційного авторського реноме виступає перш за все у ролі виконавця-вокаліста, хоча до певної міри не відкидає своєї участі і як виконавця-інструменталіста.
Іван Тараненко провадить активну виконавську діяльність, зокрема, виступає з сольною програмою власних творів та імпровізацій.
«Музика Української Землі» - авторська концертна серія сучасного українського композитора Івана Тараненка. Програми всіх проектів циклу складають виключно композиції у ф'южн-стилі. У мікст-стилі джазу, року, електроніки, академічної музики та автентичного фольклору.
Три роки тому, 15 березня 2017 року, відбулась знакова подія, презентація головного концерту серії. Ф'южн-феєрія «У Снах Різдвяних Ночей» – це проект, в якому звучав осучаснений, модернізовано переосмислений Іваном Тараненком букет українського зимового фольклору разом із оригінальною авторською музикою композитора. Подія з успіхом відбулась у Національному будинку органної та камерної музики України
До проекту були залучені різні, полярні за складом та стилістичним спрямуванням колективи: IvanTaranenkoMUSCLUB; камерний ансамбль «Київ-Брасс», фольк-гурт «Многая лєта» (художній керівник Анна Коропниченко) та хор хлопчиків та юнаків школи джазового і естрадного мистецтв «Caritas» (художній керівник Тетяна Веріч), Ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського (диригент Ігор Андрієвський).
У концерті брали участь відомі солісти сучасності: Роман Гриньків /бандура/, Оксана Нікітюк /спів/, Богдана Півненко, Мирослава Которович, Сергій Охрімчук /скрипка/, Максим Бережнюк /народні духові, спів/, Назар Стець /контрабас/, Алік Фантаєв /перкусія/, Назар Вачевський /саксофони/, Антон Самутін /труба/, Олекса Кабанов /ліра, цитра, кобза, перкусія/, Олексій Коломоєць /баян/, Наталія Пренделас /спів/, Олена Тараненко /рояль, синтезатор/ та автор музики, ідейний натхненник й продюсер проекту Іван Тараненко /рояль, спів/.
Нещодавно, 4 жовтня 2019 року в рамках ХХХ Міжнародного фестивалю "Київ Музик Фест" відбувся унікальний міжнародний концертний проект «@Experience&». Акустично звучання було реалізовано у квадрофонічній системі. Аудіоколонки були розташовані в чотирьох кутах залу, що дозволяло електронному саунду «мігрувати» в просторі. Тож, в програмі концерту були задіяні: Ґюнтер «Бебі» Зоммер (Німеччина, перкусія), Станіслав Круповіч та Марчин Рупочинський (Польща, комп'ютери), Іван Тараненко (фортепіано + синтезатор), Роман Гриньків (бандура), Олексій Корчагін (етнодухові), Григорій Паршин (саксофони), Антон Самутін (труба), Саїд Сагітов (тромбон), Назар Стець (контрабас).
DUO SONORO
Андрій Павлов (скрипка) / Валерія Шульга (ф-но)
Концертна географія дуету включає Monteleon Сhamber music festival в Іспанії, Zeist Music Days та Grachtenfestival в Нідерландах, Randspiele в Німеччині, концерти в Італії, Польщі, Австрії, Великій Британії, численні концерти в Україні.
Дует Sonoro є лауреатом і володарем спеціальних призів численних міжнародних конкурсів, серед них Plovdiv International chamber music competition (Болгарія), Salieri-Zinetti International chamber music competition (Iталія), Johannes Brahms International competition ( Австрія), Stasys Vainiunas International chamber music competition (Литва).
В 2019 році дует був учасником однієї з найпрестижніших євпропейських літніх музичних академій - ISA of the MDW – University of Music and Performing Arts Vienna, де музиканти вдосконалювали майстерність із зокрема професорами Johannes Meissl, Hatto Beyerle, Avedis Kouyomdjian, Marta Gulyas, Peter Schuhmayer.
Євген Громов
Український піаніст, лауреат премій ім. Л. Ревуцького (1998), «СтАРТ» (2003). У репертуарі піаніста переважає сучасна українська та зарубіжна музика. Виконавська діяльність Є. Громова суміщається з просвітительською — так, в 2002–2004 рр. разом з композитором С. Пілютиковим він прочитав курс лекцій «Музика ХХ сторіччя» (Спілка композиторів України). 7 грудня 2005 року в Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського провів виконавсько-аналітичний майстер-клас на тему «Контрольована алеаторика та принципи її виконавського втілення на прикладі Третьої сонати для фортепіано П'єра Булєза (Франція)». 27 лютого — 3 березня 2006 р. провів цикл творчих майстерень «Київський авангард 1960-х років» (школа Б. М. Лятошинського) в Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського. Євген Громов здійснив більше 70-ти світових та українських прем'єр. Співпрацював з багатьма українськими композиторами. Записав на компакт-диски фортепіанні твори Р. Ваґнера, А. Шенберґа, А. Берґа, А. Веберна, Л. Ревуцького, Л. Грабовського, В. Годзяцького, В. Сільвестрова, В. Губи, Є. Станковича, П. Соловкіна, В. Загорцева, С. Крутикова, А. Кнайфеля, П. Булєза (TNC Recording, США). Із 1993 року виступав на фестивалях «Київ Мюзик Фест», «Музичні примєри сезону» «Форум музики молодих» та ін. Концертує в Польщі, Білорусі, Італії, Швейцарії, Нідерландах, Франції.
Назгуль Шукаєва
Співачка Назгуль Шукаєва — одна з самих незвичних постатей на джазовій, академічній та андеграунд ній сцені України. Народжена у Казахстані та закохана в Україну, в якій живе вже 17 років.
Назгуль Шукаєва має рідкісний діапазон голосу: від горлового співу до сопрано, що дозволяє їй виконувати як аутентичний фолк, джаз, так і сучасну академічну музику. Наразі вона єдина в Україні та Казахстані жінка, що володіє давньою технікою горлового співу «кай», поєднуючи її із сучасною манерою звуковидобування.
Цінителі музики знають Назгуль також завдяки етно / джазовому проекту «Asia Tengri» і співпраці з Греммі-номінантом, піаністом Джоелом Холмсом (Joel Holmes). Назгуль - лідер інтернаціонального музичного проекту «ASIA TENGRI», який об'єднав носіїв різних культурних традицій навколо ідеї передати музикою багатий і самобутній характер Середньої Азії.
Вікторія Польова
Вікторія Польова — українська композиторка, член Національної спілки композиторів України . Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018) . Працює у симфонічному, хоровому, камерно-інструментальному жанрах. Ранній період творчості Вікторії Польової пов'язаний із естетикою авангарду та полістилістикою (балет «Гагаку», «Трансформа» для симфонічного оркестру, «Anthem» для камерного оркестру, «Епіфанія» для камерного ансамблю, кантати «Ода Горація» і «Світе тихий»). З кінця 1990-х її музика стилістично тяжіє до так званого «сакральному мінімалізму» ( Арво Пярт , Генрик Гурецький , Петеріс Васкс , Джон Тавенер). Значний період творчості Вікторії Польової пов'язаний із вивченням та втіленням у музиці богослужебних текстів.
Твори Вікторії Польової виконуються на таких сценах, як Бетховенський фестиваль у Бонні (Німеччина), Фестиваль камерної музики у Локенхаузі (Австрія), Фестиваль Юрія Башмета у Мінську (Білорусь), Пасхальний фестиваль Валерія Гергієва у Москві (Росія), фестиваль «Камерна музика поєднує світ» (Кронберг, Німеччина), Дрезденський музичний фестиваль, зали Берлінської та Кельнської філармоній (Німеччина), Театр Шатле (Париж, Франція), Рудольфінум-Дворжак зал (Прага, Чехія), Concert Auditorio Nacional de España (Мадрид, Іспанія), George Weston Recital Hall (Торонто, Канада), Yerba Buena Theater (Сан-Франциско, США), Oriental Art Center (Шанхай, Китай), Seoul Art Center (Корея), Esplanade Concert Hall (Сінгапур), фестивалі сучасної музики в Україні , РФ , Швеції , Фінляндії , Швейцарії , Італії, Франції, Польщі, ОАЕ , США , Перу, Чилі.
У 2010, поруч з такими композиторами, як Гія Канчелі , Валентин Сильвестров , Леонід Десятников, Олександр Раскатов, Олександр Вустін, Віктор Кісін та Георгс Пелеціс, Вікторія Польова взяла участь у міжнародному проекті Ґідона Кремера «Мистецтво інструментовки», присвяченому Йоганну Себастьяну Баху та Глену Гульду.
У 2011 Вікторія Польова на запрошення Ґідона Кремера стала композитором-резидентом XXX фестивалю камерної музики у Локенхаузі (Австрія). Вікторія Польова — лауреатка Мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя (2013), міжнародного конкурсу «Spherical Music» (США, 2008), Премія імені Бориса Лятошинського (2005), Всеукраїнського конкурсу композиторів «Псалми Третього Тисячоліття» (I премія, 2001), Премії ім. Левка Ревуцького (1995).
Її твори публікуються швейцарським видавництвом «Sordino Ediziuns Musicalas».
Антоній Баришевський
Антоній Баришевський - у 16 років Антоній став лауреатом Всеукраїнської програми «Людина року», а рік по тому взяв участь в молодіжному концерті Європейського радіо в Мюнхені.
Наразі Антоній -соліст Національної філармонії України, володар однієї з найбільш престижних в музичному світі нагород – Першої премії на міжнародному конкурсі Антона Рубінштейна (Ізраїль, 2014), а також Другої премії на конкурсі Ферруччо Бузоні (Італія, 2011), Першої премії на конкурсі у м.Хаен (Іспанія, 2009). Записувався на радіо і телебаченні України, Сербії, Італії, Данії та Іспанії. Має записи на CD (Naxos
Антоній Баришевський постійно виступає сольно і з оркестрами в Україні і за кордоном. Він гастролював у Франції, Італії, Швейцарії, Данії, Ісландії, Іспанії, Німеччині, Ізраїлі, США, Південної Кореї, Японії та інших країнах. Виступав на таких сценах, як Вігмор хол (Великобританія), берлінські Концертхаус і Філармонія, Кельнська філармонія, Палац музики (Барселона), Концертний зал Маріїнського театру та інших.
Ігор Завгородній
У складі квартету Collegium навчався в Netherlands String Quartet Academy (Амстердам) у педагогів Марка Данеля, Стефана Метца та Пітера Круппера.
Як соліст та камераліст гастролював у Австрії, Болгарії, Литві, Німеччині, Нідерландах, Польщі, Швейцарії, Португалії.
Виступав з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Київським камерним оркестром, Академічним симфонічним оркестром НФУ, НКА «Київські Солісти», Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, Оркестром Плевенської філармонії, «New Era Orchestra», НАС «Київська Камерата», АКО «Віртуози Львова», Оркестром Харківської філармонії, спільно з такими диригентами, як Володимир Сіренко, Мирослав Скорик, Вінстон Вогель (США), Дітер Вагнер (Швейцарія), Рімма Сушанська (Англія), Роман Ревакович (Польща), та ін.
Виконавець численних прем'єр творів українських композиторів.
Андрій Кириченко
Музично активний з 1991 як учасник рок-групи. У 1998 починає працювати з електронною музикою. У 2000 Андрій створює Nexsound records, як платформу для просування на світову музичну сцену експериментальної музики з України. У 2002 отримує номінацію як кращий ембієнт виконавець інтернет ресурсом "Das Musik" у Німеччині.
До теперішнього часу під усіма псевдонімами Андрій видав понад 50 альбомів на таких лейблах, як Staalplaat / Нідерланди, Ad Noiseam / Німеччина, Zeromoon / США, Spekk / Японія, Nexsound / Україна. Спільні роботи з Francisco Lopez, Kim Cascone, Jeff Surak, Martin Brandmayr (Radian), Jason Kahn та ін. Живі виступи на фестивалях Club Transmediale / Німеччина, Ultrahang / Угорщина, Unsound / Польща, RX: TX / Словенія, RIXC / Латвія, Resistance / Словаччина, та на багатьох інших фестивалях. У 2006 номінований французьким Qwartz electronic music awards в двох категоріях "Відкриття" і "Багатообіцяючий музикант" і нагороджений в категорії "Відкриття". Музика Андрія була використана у документальних та художніх стрічках Франції, Німеччіни, України та Аргентини. У 2006-2007 роках - куратор фестивалю «Деталі Звуку». У 2007 бере участь в українській експозиції на 52-му Венеціанському Бієнале. C 2013 - директор фестивалю прогресивної музики і медіа-арту Next Sound в Києві.
LAURA MARTI
LAURA MARTI працює не перетині стилів: джаз, поп, рок, етно, електроніка. Її закоханість у бразильську та джазову музику, вірменське коріння, українське серце утворюють "смачний" мікс у виконанні своєї авторської музики. Співачка має свій особливий тонкий стиль та виразно-бархатистий тембр голосу, який завжди можна впізнати.
Журнал ELLE Ukraine назвав LAURA MARTI "Кращою співачкою 2017 року". У 2018 році LAURA MARTI на головній сцені Leopolis Jazz Fest мала честь виступити зі шведською джазовою зіркою Lars Danielsson.
LAURA MARTIспівпрацює з вiдомими джазовими музикантами: Misha Tsiganov, Hans Peter Salentin, Vadim Neselovskyi, Michael Borstlap та ін. У 2018 роцi разом з брендом OSTEL створила оригінальну капсульну колекцію "JAZZ FACES - '18".
LAURA MARTI бере участь в їх проектах: - авторський проект Ігоря Закуса Jazz Kolo, - Джазові історії з Олексієм Коганом і Джаз для дорослих в складі Jazz in Kiev Band, - спільний проект з австрійським композитором, джазовим саксофоністом, родом з України , Антон Пивоваровим «Лемківська сюїта».
Laura Marti учасниця численних джазових фестивалів, таких як: Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa, Alfa Jazz Fest, Jazz-Bez (Польща-Україна), Jazz Koktebel, Za-Jazz Fest, Art-Jazz Cooperation, Che-Jazz Open, Mek Azg , Mek Mshakujt (Вірменія) і ін. Гастролює і бере участь в концертах з відомими музикантами, такими як: Michael Borstlap, Hans Peter Salentin, Вадим Неселовський, Олексій Коган, Ігор Закус, Наталя Лебедєва.
Ярослава Стріха
Ярослава Стріха — українська перекладачка, літературна оглядачка, докторка філософії Гарвардського університету. Закінчила Києво-Могилянську Академію, вивчала Slavic Languages and Literatures в Harvard Graduate School of Arts and Sciences. Авторка понад 30 перекладів з англійської, польської та їдишу, серед яких твори Кейт Аткінсон, Алана Мура, Синтії Озік, Амоса Оза, Анджея Сулими-Камінського, Джуліана Барнза та ін.
Софія Андрухович
Софія Андрухович — українська письменниця, перекладачка й публіцистка. Її другий роман «Фелікс Австрія» 2014 року став справжнім бестселером в Україні і отримав нагороди: 2014 — Спеціальна відзнака Форуму видавців у Львові, ЛітАкцент року, Книга року BBC, 2015 — Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського (Польща – Україна), Премія Фонду Лесі та Петра Ковалевих, 2016 — Visegrad Eastern Partnership Literary Award (Словаччина, Польща, Чехія, Угорщина). «Фелікс Австрія» перекладено німецькою, польською, чеською, угорською, хорватською, французькою мовами.
В 2020 у Софії вийшов новий роман «Амадока». Народилась 17 листопада 1982 року в місті Івано-Франківськ. Мешкає в Києві.
Сергій Жадан
Український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст, фронтмен гуртів Жадан і Собаки та Лінія Маннергейма. Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена» та ін.
Літературні твори Сергія Жадана одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені більше ніж двадцятьма мовами, зробивши автора одним із найвідоміших сучасних українських письменників. Сергій Жадан є також активним організатором літературного життя України та учасником мультимедійних мистецьких проектів.Закінчив Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, факультет українсько-німецької філології.
Член Українського ПЕН. Перекладає з німецької, польської, білоруської та російської мов.
Михайло Назаренко
Український (російсько- та україномовний) літературознавець, критик, письменник-фантаст. Закінчив філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «російська література». Разом із Тетяною Кохановською вів у журналі «Новый мир» колонку «Український вектор» (2011–2012), присвячену сучасній українській літературі в історико-культурному контексті. Редактор і коментатор перекладів творів Джона Краулі, Ніла Ґеймана, Террі Пратчетта, Алана Мура і Артура Конан Дойла. Автор численних статей, присвячених історичній та фантастичній прозі, рецепції життя і творчості Тараса Шевченка.
Марк Бєлорусець
Перекладач на російську мову німецької й австрійської літератури, зокрема німецькомовних поетів Буковини та Румунії.
В колі його захопленнь Пауль Целан, Георг Тракль, Роберт Музіль, Ґюнтер Айх, Манес Шпербер, Герта Мюллер, Александр Клуґе, Герта Крефтнер, Керстин Хензель, Антьє Равич Штрубель і т. д. Володар Премії Австрійської республіки для перекладачів (1998), а також Премії за переклади Міністерства освіти, мистецтва та культури Австрійської республіки (2010). За переклад російською фундаментальної книги «Пауль Целан. Стихотворения. Проза. Письма» (укр. Пауль Целан. Вірші. Проза. Листи), над якою він працював разом з Тетяною Баскаковою і яка відразу ж стала бібліографічною рідкістю, Бєлорусець в 2008 році отримав премію Андрія Бєлого (Санкт-Петербург, Росія).
Катерина Калитко
Українська поетеса, перекладачка, авторка поетичних збірок і прозових творів. Член НСПУ (2000) та Українського ПЕН. У 2017 році книжка Катерини Калитко «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки», була відзначена премією «Книга року Бі-Бі-Сі — 2017». Поетична збірка «Ніхто нас тут не знає, і ми — нікого» присвячена психології людини на тлі значних історичних подій. Частина віршів написана верлібром. Збірка отримала премію «ЛітАкцент Року» (2019) у номінації «Поезія». Спеціальна відзнака журі Премією міста літератури ЮНЕСКО за поетичну збірку «Бунар». У вересні 2016 року отримала Кришталеву премію Вілениці від міжнародного фестивалю Vilenica International Literary Festival. У листопаді 2017 року отримала літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського від Польського інституту у Києві. У 2019 році нагороджена незалежною Премією Women in Arts від UN Women та Українського інституту в рамках HeForShe Arts Week 2019.
Студіювала політологію та журналістику в Києво-Могилянський академії. Досліджує та перекладає сучасну літературу Боснії і Герцеговини.
Іра Цілик
Українська кінорежисерка, письменниця, авторка поетичних і прозових творів. Членкиня Українського ПЕН. Лауреатка американського кінофестивалю «Санденс» (2020) за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин».
Авторка кількох збірок поезії, прози та дитячих видань. Учасниця численних літературних фестивалів і культурних заходів («Poesiefestival Berlin» 2017, Віденський книжковий ярмарок 2017, «Лейпцизький книжковий ярмарок» 2017, «Франкфуртський книжковий ярмарок» 2016, «Lyrik für Alle» (конференція Babelsprech, Зальцбург 2016), «Meridian Czernowitz» 2015—2016, Вільнюський книжковий ярмарок 2016, «Місяць авторських читань» (Чехія, Словаччина 2016), «Премія Вілениці» (Словенія 2008) та інш). Окремі твори перекладалися німецькою, англійською, польською, французькою, шведською, чеською, литовською, румунською, каталанською мовами.
Євгеній Стасіневич
Український літературний критик, літературознавець, радіо- і телеведучий, лектор численних освітніх проектів, автор книги «Ціна питання». Входить до складу Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. А ще він – куратор літературної сцени на Bouquet Kyiv Stage.
Євгеній має абсолютний літературний слух і незаперечний авторитет у сфері літературної критики, є блискучим знавцем української та світової словесності; він визначає і формує сучасний український літературний канон, культивує добрий смак та викликає гостру зацікавленість у читачів, глядачів і слухачів. Євгеній сам міг би бути непересічним літгероєм, що продав душу дияволу в обмін на геніальність і шалений успіх, однак нечистому просто нема чого запропонувати, окрім того, що Стасіневич і без нього має.
Євгеній Стасіневич є куратором першої літературної сцени на фестивалі Bouquet Kyiv Stage: він добрав учасників, визначив теми і тези для дискусій, сформулював концепцію нічних поетичних читань – з тим, щоби кожна подія стала знаковою. Гостям фестивалю залишається лиш затамувати подих і насолоджуватись причетністю до творення історії сучасної української літератури.
Артем Чех
Український письменник. Окремі твори Артема Чеха були перекладені німецькою, англійською, польською, чеською, російською мовами та видані у зарубіжних періодичних виданнях та альманахах. Збірка есеїв Артема Чеха "Точка нуль" (2017), присвячена його досвіду перебування у лавах української армії під час російсько-української війни на Донбасі, була відзначена кількома преміями. Зокрема, це українсько-білоруська премія пам'яті Михайла Жизневського "Воїн Світла"; перемога у номінації "Есеїстика" книжкової премії "ЛітАкцент 2017"; українська державна премія імені Миколи Гоголя (2018). У 2019 році отримав літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського від Польського інституту у Києві.
Олександр Дубовик
Олександр Дубовик - український живописець, графік і монументаліст, член Національної спілки художників України, Почесний член Національної академії мистецтв України, керівник творчого об'єднання «Погляд». Це знакова особистість сучасного мистецтва, його творчість — ціла епоха в культурному житті України. Кожна його виставка, твір, книги, тексти, графіка — це новий, значний внесок у нашу культурну спадщину.
Твори художника беззастережно притягують своєю інтелектуальною і емоційною синкретичністю, глибоким змістом за маскою зовні химерної нелогічної форми.
З 1968-о року Олександр Дубовик член Спілки художників України; з 2009-о – почесний академік Академії мистецтв України. С 1984-о року відбулося кілька десятків персональних виставок Дубовика в Україні, Югославії, Німеччині, Франції, США, Ірані, Росії, Румунії.
Художник брав участь в оформленні каплиці Берр-лез-Альп у Франції (1996), створені вітражів Ново-Апостольскої церкви у Києві ( 1996) та кількох інших подібних проектах. Твори Дубовика зберігаються у багатьох музеях світу; його творчості присвячено кілька телевізійних фільмів.
Художник розробив власну образно-пластичну систему живопису, у якій поєднано інтерпретації супрематизму, пізнього кубізму, геометричних абстракцій, традиції вітчизняного іконопису та авангарду 1920-х рр. Його роботи створені на межі фігуративного та нефігуративного мистецтва, відображають редуковані враження від реальності.
Творчість Олександра Дубовика належить до абстракто-символічної течії, яка виробляє індивідуальний словник знаків, ієрогліфів, піктограм та ідеограм. Художник дарує кожному з нас світове цвітіння чарівного скарального церемоніалу.
Олександр Дубовик є своєрідним автором фестивалю Bouquet Kyiv Stage, оскільки символ фестивалю – Букет, сучасний мегасимвол - подарунок художника фестивалю.
Літературно-меморіальний музей М.Булгакова
Літературно-меморіальний музей М. Булгакова було засновано 1989 року як філіал Музею історії міста Києва.
Під музей було передано приміщення дому № 13 на Андріївському узвозі. Саме тут з 1906 по 1919 роки жила сім'я професора Києво-Могилянської Академії А.І. Булгакова (батько М. Булгакова). У цій будівлі пройшло юнацьке і студентське життя Булгакова. Сюди він також повернувся з фронту Першої світової війни. У цьому будинку працював лікарем і приймав пацієнтів. Тут же він читав перші свої оповідання. Саме цей дім став центром сюжету першого роману Булгакова «Біла гвардія» та п'єси «Дні Турбіних».
Основна експозиція музею відкрилася 1993 року.
Оскільки Булгаков в Києві не був письменником, було прийняте рішення розповісти в експозиції про місто як джерело виховання, про київські традиції, особливості, відмінності. Адже саме це зробило письменника таким, яким його знають тепер. Завдання музею – розповісти про велику сім'ю Булгакових, про київський дух, про виховання індивідуальності.
Відновлення сімейних традицій Булгакових є також основою музейних свят. Так з 1995 року щорічно проводиться Дитяче новорічне свято, з 2000 року – святкування Пасхи з реконструкцією пасхального столу за збереженою фотографією. З 2004 року раз на рік експонується посмертна маска Булгакова в день його смерті. У 2004 році також стартував проект «Чаювання на булгаковській веранді». З 2006 року 13 числа кожного місяця проводяться музичні вечори, які так любила сім'я Булгакових. Це славнозвісні «журфікси», так звані «домашні вечори», що були дуже популярні серед інтелігенції і були приводом вишукано провести дозвілля.
Вони супроводжувались музикою, вокальними творами, театральними аматорськими постановками. З 2012 року в музеї відбуваються «Булгаковські збіговиська» – зустрічі дітей з українськими дитячими письменниками. 2013-го року на Андріївському узвозі музей провів танцювальний флешмоб. У 2015 році був започаткований ще один проект – «Булгаковський книжковий клуб», в рамках якого проводяться літературні, музичні заходи, презентації, лекції та кінопокази. Не менш цікавим є також проект «Вхід з веранди», що являє собою зустрічі з поетами та письменниками.
Музей підтримує волонтерські починання та заходи не лише на рівні міста, а й на рівні держави. Літературно-меморіальний музей М. Булгакова вже багато років є обов'язковою локацією для туристів. За 28 років існування його відвідували гості з Америки, Європи, Азії, Австралії.
Майстерня авторської кераміки GORN
Майстерня авторської кераміки GORN спеціалізується на створенні унікальних елементів декору та арт-об'єктів. Їх вироби є поєднанням багаторічного досвіду та енергії істинного натхнення.
Юрій Мирко — головний майстер і митець. Родом він з одного найвідомішого осередку гончарства України смт Опішня. Здобув вищу освіту у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва в Полтавському Національному Технічному Універсететі. Працює з керамікою з 2000 року. Щоразу дивує нас новими творіннями.
Богдан Кривошея — креативний продюсер. Знає відповіді на всі питання, займається організацією процесів. «Нас надихає здатність природи та часу змінювати непорушне. Тому ми дозволяємо матеріалу проявити себе на всіх етапах роботи. Невимушені форми. Бездоганність моменту. Ми робимо кераміку такою, якою її б створила сама природа. Нас захоплюють експерименти та нові можливості. У свої творах ми сміливо поєднуємо різні види глини, металів, скла та дерева», - розповідає команда GORN.
Всі вироби виготовляються вручну. Пріоритетні напрямки майстерні — це елементи декору і арт-об'єкти, але GORN ніколи не обмежують себе у творчості і завжди готові розробити щось нове та невідоме.
Олег Ліпцин
Американський та український театральний режисер, актор, дослідник театру і педагог. Один із засновників Московського театру Школа Драматичного Мистецтва, засновник і художній керівник авангардного київського театру Театральний Клуб (1988—1997), художній директор творчого об'єднання Міжнародний Театральний Ансамбль (ITE), керівник Семінару Ігрового Театру (СІТ), лауреат ряду театральних премій, кандидат мистецтвознавства.
Основні акторські роботи: Син в «Шести персонажах» Піранделло, Ставрогін в «Бісах» Достоєвського, Барон в «На дні» Горького, Енкіду в «Гільгамеші», Клов в «Ендшпілі» Беккета, Брехт в к/ф «Свідок #11».
У співавторстві з О.Живовою подготував і випустив двутомник творчого доробку видатного педагога і теоретика театру М. Буткевича, опублікував ряд статей по ігровій методиці.
З середини 90-х років живе у США, займається постановчою та педагогічною діяльністю в таких країнах, як США, Україна, Австрія, Франція, Росія, Тайвань.
Громадська організація "Творчий дім"
Громадська організація "Творчий дім" в 2019 році розпочала новий етап діяльність. Розвиток компетентності учасників громадянського суспільства засобами мистецтва та творчості є головною метою організації. Ми підтримуємо проекти, адресовані людям різного віку. Проект "Перша вистава / Persha vystava" презентує досвід партнерства з литовським хореографом Біруте Банявічуте в напрямку "театр, що сприяє розвитку" та адресований глядацькій аудиторії родин з дітьми віком від 0 до 3 років. Цей проект має освітню та перформативну складову, поєднує учасників з різних регіонів України.
Ми прагнемо розвивати сучасні компетентності учасників громадянського суспільства засобами мистецької діяльності та творчості.
ARCHIKIDZ
Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей, який сприяє розвитку креативного мислення та навичок майбутнього у дітей. Історія фестивалю в Україні датується 2017 роком. Тоді архітектурне свято вперше відбулось у Києві. Починаючи з 2018 року і дотепер ARCHIKIDZ! — це не лише фестиваль, а й програма архітектурної освіти Національного центру "Мала академія наук України" центру наукової освіти UNESCO. Однією з провідних задач програми є збагачення шкільної програми вивченням предметів крізь призму архітектури.
Арт-майстерня
Арт-майстерня Дому Майстер Клас, яка ось уже 10 років проводить різноманітні майстер-класи для дітей і їх батьків, спеціально для фестивалю приготувала безліч цікавих творчих завдань. Художники допоможуть втілити в життя найсміливіші фантазії і творчі ідеї і ваші діти підуть додому просвітлені та з шедеврами, зробленими власними руками.
Світлана Тараторіна
Світлана Тараторіна – журналіст, політтехнолог, фахівець у галузі масових комунікацій, письменниця, що пише у жанрах фентезі та weird fiction. Світлана пише фантастичні оповідання, а свій перший роман вона присвятила саме Києву. «Лазарус» — це велика історія зізнання в любові до Києва. Вона складається із шести справ і п'яти міських локацій: Труханів острів, Київська міська дума, Липки, Києво-Печерська Лавра, Кирилівські пагорби.
Роман "Лазарус" здобув першу премію на літературному конкурсі Видавничої групи "КМ-Букс" у номінації "Література для дорослих", отримав "ЛітАкцент року 2018", як найкращий роман 2018 року та увійшов до списку 10 найважливіших книг 2018 року за версією журналу The Village.
Павло Матюша
Павло Матюша — поет, прозаїк, перекладач і фінансист. Неодноразовий лауреат літературного конкурсу видавництва "Смолоскип" (2018 і 2019), довгих списків премії "ЛітАкцент року" і "Еспресо. Вибір читачів". Кандидат філологічних наук. Має ступінь МВА із бізнес-стратегії. Володіє шістьма мовами.
У 2005 році з відзнакою закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «військовий переклад». У 2008 році захистив кандидатську дисертацію з перекладознавства, в якій розробив поняття військових ергонімів. Упродовж шести років працював в Апараті Верховної Ради України, займався питаннями міжпарламентської дипломатії та прав людини. Має дипломатичний ранг.
У 2016 році переїхав до Франції, де отримав ступінь МВА в бізнес-школі HEC Paris зі спеціалізацією у стратегії та соціальному бізнесі. Під час навчання брав активну участь в бізнес-проєктах соціального спрямування в Камеруні та Франції. Потім деякий час працював у консалтингу в Парижі.
На початку 2019 року повернувся мешкати до Києва, де займається фінансовими та стратегічними проєктами в міжнародній компанії.
Народився 21 липня 1983 року у Рівному
Богдана Півненко
Богдана Півненко – заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів, лауреат національної програми "Нові імена України" . Солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Учасниця численних міжнародних фестивалів (Berliner Festspiele MaerzMusik, Рурського /Німеччина/, Віденського /Австрія, Гран-Прі/, «Варшавська осінь», Краківського, «Nostalgie» /Польща/ тощо), «Днів культури України» (Париж, Відень, Москва, Берлін …). Здійснила численні концертні тури до Іспанії, Франції, Німеччини, Австрії, Росії, Японії, Китаю, США. Неодноразово брала участь у прем'єрному виконанні творів сучасних українських композиторів. Автор та продюсер проектів «Антологія сучасної української музики» (8 альбомів CD) та «Повернення імен». Як солістка виступає з провідними камерними та симфонічними оркестрами України, учасниця проектів міжнародного оркестру «Філармонія Націй». Викладач Національної музичної академії України ім.П.Чайковського (2000-2008).
Анна Хмара
Анна Хмара – провідний концертмейстер НМАУ ім. П.І. Чайковского.
1992 – 1998 – КССМШ ім. М. Лисенка, професор І. Ліпатова
1998 – 2003 – НМАУ ім. П. Чайковського, професори І. Ліпатова та І. Павлова
2003 – 2006 – асистентура-стажування, професор Л. Цвірко
Лауреат міжнародних конкурсів:
1995 - Всеросійський конкурс камерних ансамблів Інституту ім. Гнєсіних (м. Новомосковськ) – IV премія та приз за краще виконання музики XX ст.;
1996 - Міжнародний конкурс ім. П'єра Лантьє (м. Париж) Гран-Прі;
1996 - Концертіно-Прага – ІІІ премія;
1997 - «Традиції та сучасність» м. Санкт-Петербург ІІ премія
2000, 2001, 2003 – стипендіат програми «Нові імена України»
2015 – Конкурс ім. Ф. Шопена, (Рим) Диплом
2016 – Міжнародний конкурс піаністів (Бєлград) – Гран-Прі
2016 – Конкурс IBLA GRAND PRIZE (Рагуза) – І премія
2016 – Конкурс «Academia Tadini» (Ловере) - І премія
2017 – Конкурс ім. П'єтро Ардженто (Джойя-дель-Колле) – ІІ премія
Весь час поряд із сольною діяльністю велике місце займає ансамблеве музикування. Починаючи із 1994 року Анна Хмара постійно концертує як Україною, так і закордоном. Партнерами в ансамблях стали Б. Півненко, Марк Данель, О.Пірієв, Є.Сіренко, П.Хмара, Ю.Лук'янова, О.Савченко, О Жукова, Л.Демберг, М.Томотаки, А. Ішіватарі, Д. Удовиченко, П. ван дер Рест. Н. Максимчук та багато інших прекрасних музикантів.
Концерти проходили на сценах України, Польщі. США, Швейцарії, Німеччини, Франції, Італії, Нідерландів, Болгарії та ін. У складі фортепіанного дуету «Fiori musicali» була учасницею багатьох міжнародних фестивалів в Україні та закордоном.
В репертуарі піаністки музика різних стилів та епох, від Г.Ф. Телємана та Й.С. Баха до новітніх авторів – Є. Станковича, А. Пярта та інших.
KATYA CHILLY GROUP 432гц
Katya Chilly - вокал
Un Ryu - японська флейта сякухаті
Alex Fantaev - ударні, діджиріду
Сергій Охримчук - скрипка
Максим Сидоренко - ф-но
Ярослав Джусь - бандура
Володимир Шолохов - сопілка
Vsesvet Vsesvet - хангпан
фольк.колектив "Рожаниця"
ShivaOM - електроніка
Anna Whirling - кружляння
Гання Богдар - танець
Sed Contra Ensemble
Sed Contra Ensemble створено 2013 року за ініціативою композиторів Сергія Вілки, Віталія Кияниці та Андрія Мерхеля. Ансамбль виконує камерну музику від початку ХХ ст. і до сьогодення, презентує серії концертів музики молодих композиторів, проєкти нової імпровізаційної та електроакустичної музики. За роки існування колектив презентував низку авторських проєктів та виконав прем'єри творів багатьох світових та вітчизняних композиторів. Ансамбль бере участь у провідних фестивалях України та Польщі: "ГогольFest", "Kyiv Music Fest", "Контрасти", "Kyiv Contemporary Music Days", "Два дні і дві ночі нової музики", "Міжнародний Форум Музики молодих", "Lviv Hindemith Fest", "Київські музичні прем'єри", "Porto Franko", "FreeFest", "Poznańska Wiosna Muzyczna", "Ukraińska Wiosna", міжнародних проєктах "Envision Sound", "EM-VISIA", "The interaction of dance and music" тощо. З 2015 року Sed Contra Ensemble співпрацює з Київським академічним Театром на Печерську, є співзасновником Лабораторії музики і театру "Sound. Voice. Silence". Протягом останніх років у фокусі уваги колективу – лекції-концерти, монографічні вечори, музично-театральні перформанси, мультидисциплінарні коопераційні проєкти з різними творчими формаціями. Мистецький керівник ансамблю – Андрій Мерхель.
Тарас Галаневич aka Galatar
Тарас Галаневич aka Galatar - один із засновників проекту OY Sound System, працює у жанрі cinematic dance music та активно гастролює Україною та за кордоном - "Атлас вікенд" (Україна), "Джаз Коктебель" (Україна), "Гогольфест" (Україна), "Vschod Kultury"(Люблін, Польща), "Enea Spring Brake"(Познань, Польща), "Wianki" (Краків, Польща), "WesterPop 2019" (Роттердам, Делфт, Нідерланди)... Це далеко не повна географія музичних ідей Galatar.
Наталія Половинка
Наталія Половинка - українська співачка, актриса театру і кіно, режисер, педагог.
Лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка, Заслужена артистка України. Засобами театру та музики творить унікальну художню територію проявлення пісні як категорії життя, духовної категорії. Закінчила Вінницьке музичне училище ім. М. Леонтовича та Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка по класу фортепіано у професора Марії Тарнавецької; Навчалась театру у видатного театрального режисера Єжи Гротовського в Центрі Є. Гротовського в Понтедері, Італії; пізніше - в Майстрів театру: Клім (Володимир Клименко), Сергій Ковалевич, Валерій Більченко.
Представниця українського традиційного співу у всіх його жанрах.
Виконавиця класичної музики та сучасної української академічної музики: В. Сільвестрова, А. Загайкевич, В. Полєвої, Б. Фроляк та ін.
Засновниця, художній керівник та актриса Театрального Центру «Слово і голоС» у Львові з 2010 р.
Автор і лідер Міжнародного театрального фестивалю Традиції ДРЕВО.
Актриса в Театрі ім. Леся Курбаса (1988-2007), в ГОМО «Майстерня пісні» 2003-2010), у Івано-Франківському Найіональному драм.театрі
Автор численних музично-театральних проектів
Автор унікальної методології роботи з голосом актора: майстерні голосу та співу в Колумбійському, Пенсильванському, Єлльському університетах США, Уельському – Великобританія, педагог «Ательє» Міжнародного Інституту Є. Гротовського (Польща).
Головні ролі в кіно:
"Брати. Остання сповідь", реж. Вікторія Трофіменко, Приз «За кращу головну роль» ММКФЄ;
х/ф «ТЕРА» реж. Нікон Романченко;
х/ф «Мати Апостолів», реж. Заза Буадзе;
д/ф «ІРМОС", «Повернення" реж. Сергій Цимбал.
Співпрацює з Міжнародним Інститутом Є.Гротовського (Польща), Державною чоловічою хоровою капелою хлопчиків та юнаків «Дударик»(Львів), Державною чоловічою хоровою капелою ім. М. Ревуцького (Київ), з музикантами: Богдана Фроляк, Алла Загайкевич, Єжи Єрмінь, Ярослав Мигаль, Клаус Кугель, Петрас Вішняускас, Володимир Сіренко, Теодор Кухар та ін.
CD:
«Homo Ludens»
«Ірмос»
«День перший»
«Пісні вітру»
«У неділю рано. Саундтрек до вистави»
"Пасха красеная"
Лауреат численних міжнародних театральних фестивалів, Лауреат премій СТДУ, іменних премій Міського голови Львова та ЛОДА
Павло Гречка
Народився у Львові в 1969 році. Закінчив Львівське музичне училище та Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка по класу композицій М. Скорика та по класу фортепіано Н. Грамотєєвої, а також асистентуру-стажування у М. Скорика та Г. Лященка. Учасник і лауреат фестивалів «Контрасти», «Віртуози», «Київмузикфест», «Міжнародний форум музики молодих». Автор трьох «Симфоній», «Сонати для фортепіано», камерно-інструментальних та хорових творів. Виступає як піаніст-імпровізатор в різноманітних стилях від бароко до джазу.
Юрій Гуран
Навчався у ЛССМШІ ім. Крушельницької та Львівській музичній академії ім. Миколи Лисенка по класу флейти.
Провідний флейтист оркестру Львівського театру опери та балету з 1995 понині, орекстру Leopolis (2004-2009), INSO (2001-2003).
Учасник чисельних майстер-класів та фестивалів давньої та сучасної музики, зокрема "Страстями за Йоаном" Й. С. Баха, разом із Musica Antiqua Koln (Ужгород, 2004), Фестивалю давньої музики у Львові (2007, 2017), Бах-фесту (Суми, 2007).
Будучи активним учасником ансамблів Львівського музичного Цеху, пропагує виконання давньої музики на автентичних інструментах, підтримуючи ідею функціонування гільдії музикантів як окремого цеху митців та музикантів.
Виконавець сучасної музики: учасник фестивалів Контрасти, Vox Electronica, Книжковий Арсенал та ін. Останні роки плідно співпрацює з Наталею Половинкою та Театральним центром «Слово і голоС».